NASZE PRZEDSZKOLE

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Słoneczko w Radlnej jest położone 5 km od Tarnowa w okolicach małego osiedla w otoczeniu nowego nasadzenia zieleni. W przedszkolu prowadzone są zajęcia dla grup: maluszków, czterolatków z oddziałem integracyjnym, pięciolatków oraz przygotowaniem przedszkolnym czyli zerówka. Mamy tez w przedszkolu żłobek do którego przyjmowane są dzieci od 1 roku życia. Budynek przedszkola został zaprojektowany z przeznaczeniem na przedszkole, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych podopiecznych. Mądrze wspieramy dziecko by stało się szczęśliwym i autonomicznym dorosłym. Wykwalifikowana kadra, urozmaicony program, dodatkowe zajęcia. Nowoczesne i przestronne sale, dodatkowo dysponujemy salami ruchu, w których poza zajęciami ruchowymi są realizowane zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej, neurologopedycznej, psychologii. Przedszkole ma własną kuchnię co pozawala nam monitorować co spożywają dzieci oraz dostosowanie diety do ich indywidualnych potrzeb ponieważ nasze posiłki są jednym z naszych atutów.

 • W naszym budynku mamy 5 przestronnych , słonecznych oraz dobrze wyposażonych sal dydaktycznych, salę gimnastyczną, salę rehabilitacyjno – sensoryczną, salę logopedyczną, własną mała bibliotekę dla dzieci, poza tym mamy dwie szatnie, własną kuchnie z jadalnią, a na zewnątrz przestronny plac zabaw.
 • W przedszkolu pracuje wykształcona i doświadczona kadra nauczycieli, która stosuje nowoczesne metody pracy oraz jest otwarta na sugestię rodziców. Zajęcia prowadzone są zgodnie z podstawą programową oraz uwzględniane są zainteresowania dzieci. Uczymy dzieci pracy zespołowej i współpracy z rówieśnikami, rozwijamy w Nich zdolności twórcze i artystyczne ( konkursy). Poznają świat teatru, muzyki i odkrywcze ( sykliczne spotkania). W grupach integracyjnych oprócz pedagogów przedszkolnych wychowawcami są pedagodzy specjalni – są to specjaliści w zakresie pedagogiki specjalnej, terapeutycznej jak również oligofrenopedagogiki, których zadaniem jest jak najlepsze dostosowanie treści programowych do potrzeb i możliwości dzieci
  o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz jak najlepsza integracja tych dzieci i ich adaptacja do warunków przedszkola. Nad rozwojem dzieci czuwają dodatkowo zatrudnieni w placówce specjaliści: psycholog, logopeda, rehabilitanci oraz terapeuci SI.  Personel dba o zaspakajanie potrzeb dzieci.
 • Zapewniamy dzieciom bezpieczny pobyt prowadzimy szereg działań prozdrowotnych i profilaktycznych.
 • Nasi uczniowie biorą udział w konkursach i festiwalach prowadzonych na terenie Naszej gminy jak również i gmin sąsiadujących.
 • Dzieci ( w wieku 4- 6 lat) mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, religii.
 • Dodatkowo prowadzone są zajęcia korekcyjne, rytmiczne, logopedyczne, zajęcia sensoryczne, wczesnego wspomagania rozwoju, rehabilitacyjne, zajęcia z piłką, Zumba dla dzieci – zajęcia płatne dla dzieci chętnych a dla dzieci z orzeczeniem są to zajęcia bezpłatne.
 • W Naszym przedszkolu jest szereg imprez, uroczystości okolicznościowych jak: Pasowanie, Dzień Przedszkolakach, Dzień Babci i Dziadka, Święto flagi, Dzień pluszowego Misia, Piknik Rodzinny oraz wiele innych.
 • Dzieci ciekawie i radośnie spędzają każdy dzień w przedszkolu gdzie mają podawane zdrowe i smaczne przygotowane posiłki przygotowywane na miejscu.
 • Słysząc opinie innych wiem, iż dzieci, które kończą Nasze przedszkole są dobrze przygotowani po podjęcia obowiązków szkolnych.